Çiftliğimiz

Bir Türer A.Ş iştiraki olan Türer Keçi Sütü İşleme Tesisi, 2010 yılı Mayıs ayında üretime başlamış, günlük yüz ton süt işleme kapasitesine sahip olup, keçi, koyun ve inek peyniri üretmekle birlikte, yöresel peynir çeşitlerinin üretimi için gerekli Ar Ge çalışmalarını da sürdürmektedir.

Kecheese marka ürünler, Türer A.Ş bünyesinde bulunan keçi çiftliğindeki sütlerden tamamen soğuk zincir korunarak elde edilmektedir. Kecheese marka ürünler katkı ve koruyucu madde içermediği gibi tuz oranı da en az düzeyde kullanılır. Türer A.Ş bünyesindeki laboratuarlarda, çiftliğimizde üretilen sütün ve keçi sütü işletme tesisinde üretilen peynir ürünlerinin gerekli kimyasal ve mikrobiyolojik analizleri yapılmaktadır. Uluslararası standartlara uygun üretim yapılabilmesi için hammadde ve ürünlerde kalite kontrol analizleri rutin olarak yapılmakta, her üretimden alınan parça numuneler iki yıl boyunca saklanmaktadır.

Keçi sütü üreten ülke sayının az ama keçi sütüne talebin fazla olduğu dünyamızda Türer A.Ş Avrupa Birliği standartlarında ürettiği keçi sütlerinden elde ettiği peynirleri dünyaya ihracat ederek ülke ekonomisine döviz kazandırmayı ve sektörde öncü olmayı hedeflemektedir.

Anadolu’ya özgü sayısız peynir çeşidinin tamamında keçi ve koyun sütünün var olması tesadüf olmayıp küçükbaş hayvancılık Türkiye’nin önemli kültürel özelliklerinden biri olarak önemini bugün de korumaktadır. Türer A.Ş, Kecheese markası ürünlerde bu tarihsel sorumluluğu taşımaktadır. Üretimini keçi sütü ürünlerinin insan sağlığı nedeniyle tüketildiğinin bilinciyle gerçekleştirmektedir.